פוליטי-ביטחוני

הנשיא טראמפ להרצוג: "נחוש להשיג הסכם"

פרסום ראשון: לאחר נאומו במוזיאון ישראל, אמר נשיא ארה"ב ליו"ר האופוזיציה כי הוא "רציני בעניין המו"מ - אלך עם זה עד הסוף"

אודי סגל, חדשות 2

פרסום ראשון: אחרי הנאום המרכזי שנשא נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ היום (שלישי) במוזיאון ישראל בירושלים, הוא נפגש, בין היתר, עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג (המחנה הציוני). בשיחה הזאת הבהיר טראמפ להרצוג כי הוא רציני בעניין השגת הסכם בין ישראל לפלסטינים. הרצוג בתגובה הדגיש בפני הנשיא האמריקני כי ראש הממשלה נתניהו יקבל את גיבוי האופוזיציה בכל מהלך מדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ, היום
טראמפ, היום
רויטרס

בפגישה, שארכה עשר דקות בלבד, נכחו מלבד הרצוג וטראמפ גם ראש הממשלה נתניהו ושלדון אדלסון. טראמפ אמר להרצוג: אני רציני בעניין ההסכם ואני נחוש, אנחנו הולכים עם זה עד הסוף.

לאחר מכן נפגש הרצוג גם עם חתנו של טראמפ, ג'ארד קושנר, שמונה ליועץ הבכיר לנושא המזרח התיכון. קושנר אמר להרצוג: אנחנו מתכננים לפעול מהר להשגת תהליך מדיני להסכם. הוא אף הוסיף: "הנשיא תמיד מפתיע, הוא יפתיע גם כאן".

מוקדם יותר אמר טראמפ בנאום במוזיאון כי "הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ישראל. דחקתי בחברינו בעולם המוסלמי כדי ליצור יציבות וביטחון. הקונפליקט לא יכול להימשך לעד, השאלה היחידה היא מתי העמים יחליטו ששפיכות הדמים וההרג הספיקו. שינוי חייב להגיע מבפנים. יש להפסיק ללמד ילדים לשנוא ולרצוח".

טראמפ, היום
טראמפ, היום

"אני מחוייב אישית לסייע לישראלים והפלסטינים להגיע להסכם שלום", הדגיש טראמפ בנאומו. "אבו מאזן מוכן להגיע לשלום. אני יודע ששמעתם את זה בעבר, אבל אני אומר לכם – הם מוכנים. גם חברי בנימין (נתניהו) רוצה ומאמין בשלום, נתניהו רוצה שלום".