פוליטי-ביטחוני

"מכרז הספינות בוטל לבקשת משרד הביטחון"

נתניהו במתקפה חריפה נגד "ידיעות אחרונות" ושר הביטחון יעלון, סביב פרשת כלי השיט: "מנסים בכל דרך לקשור אותי בכח לחקירות שאין לי כל קשר אליהן"

הקרב על "פרשת הצוללות והספינות" (תיק 3000) נמשך: במהלך החג העלה שר הביטחון לשעבר טענות חמורות נוספות נגד נתניהו, ואמר – כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות" – כי הופעלו עליו לחצים כבדים כדי לבטל את המכרז לבניית ארבע ספינות להגנת אסדות הגז. יעלון טען כי נתניהו "בא אליי בעצמו ואמר: 'למה יש מכרז? תבטלו אותו". הערב הגיב נתניהו לדברים: "עוד פייק ניוז של 'ידיעות אחרונות'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד טען יעלון, בציטוטים שפורסמו בשער העיתון "ידיעות" אתמול, כי לשכת ראש הממשלה התערבה על מנת לטרפד את המכרז. נתניהו תקף הערב וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי טענותיו של יעלון "כבר הופרכו על ידי פרקליט המדינה, שאמר שוב לפני ימים אחדים שרה"מ אינו קשור בשום צורה לפרשת כלי השיט ואינו חשוד בדבר".

''הגיע תורם של השקרים''. יעלון (רויטרס)
''הגיע תורם של השקרים''. יעלון (רויטרס)

ראש הממשלה קשר בין הפרסום לבין כתבות נוספות על כתב האישום נגד שרה נתניהו וטענות לגבי התנהלותו של הבן יאיר נתניהו: "זה רק אני, או שגם אתם מזהים פה קמפיין? הציבור לא מתרשם מהקמפיין האגרסיבי שנשען על סיגרים וחמגשיות. לכן 'ידיעות' מנסים בכל דרך לקשור אותי בכח לחקירות שאין לי כל קשר אליהן. הם יודעים שבסוף לא ישאר כלום, חוץ מכמה עשרות חברי הכנסת שנשלחו מטעמם כדי להצביע בעד סגירת 'ישראל היום'".

לדברי ראש הממשלה, "אם הם באמת היו בודקים את העובדות, הם היו מגלים שביטול המכרז עליו מדבר יעלון נעשה על פי בקשה בכתב של… משרד הביטחון בראשות בוגי יעלון! זהו אותו בוגי שאמר שבוע לפני שנאלץ לוותר על תיק הביטחון בנסיבות פוליטיות, שיש לנו ראש ממשלה מצויין". את דבריו סיכם במתקפה נוספת: "מעניין איזה 'תחקיר' ימציאו ב'ידיעות' לגיליון חנוכה" – וביקש מעוקביו לשתף את הפוסט.

בתגובה לטענות נתניהו, יעלון השיב ברצף ציוצים בטוויטר, בהם טען כי "הלחץ והטבעת המתהדקת נותנים אותותיהם, עכשיו הגיע תורם של השקרים". עוד צייץ שר הביטחון לשעבר: "לא אחבל בחקירה כדי להפריך את העיוותים המכוונים של נתניהו. כדרכי, אמת דיברתי! אמת יש רק אחת וחצי אמת גרועה משקר. בחקירה כבר לא תהיה ברירה".